Grafik

Grafik

GRAFİK Tasarım NEDİR ?

Design sözcüğü Latince kökenli 'designare'den türemiştir; anlamı 'bir şeye işaret etmektir.

Tasarlamak sözcüğü ile de; işaretlemek, iz bırakmak, not etmek, altını çizmek, damga vurmak, özgün olmak, biricik ve tek olmak, belirginleştirmek, ayrıştırmak eylemleri vurgulanır.

Grafik Tasarım en kısa tanımıyla, resmin stilize edilmiş halidir. Dolayısıyle desen bilgisi gerektirir. Grafik tasarımcısının grafik sanatları bilmesi yani sanatçı olması gerekir.

Tasarım yapabilmek için sadece bilgisayar teknolojisini kullanabilmek yetmez. Grafik tasarımcısının desen gücünü, renk bilgisini ve yaratıcılığını teknolojiyle buluşturması gerekir. Bir elmayı stilize edebilmek için önce onun gerçek şekli üzerinde fikriniz olması gerekir yani önce elmanın kendisini resmedebilin ki o elmanın soyutlanmış halini ortaya çıkarabilin.

Dünyada endüstriyel ürünlerin tasarımı ve markalaşma konusunda çok şiddetli bir mücadele sürerken ülkemizde, tasarıma önem vermeyen bir düşünce şekli ile uluslararası alandaki markalar savaşında var olmamızı beklemek cahilce bir beklentidir.

Tüm bunların sonucu olarak fonksiyonellik açısından ticari amacına tam ulaşmayan hem de estetik açıdan trilyonlarca lira çöpe atılmaktadır.

Firmanızın ulusal ve uluslararası alanda prestijinin yükselmesi, iş kalitemizin artmasında en önemli etken kurum kimliği çalışmasıdır.

Grafik SS Ambalaj

Sezerfilm Süleyman Sezer Ambalaj San. ve Tic. Ltd. Şti. olarak ambalaj tasarımının ürünün satışı bakımından önemimin farkındayız. İyi bir Ambalaj; ürünleri dış etkenlerden koruyan, taşıma, depolama ve dağıtım işlemlerini kolaylaştıran ve en önemlisi tüketiciyi satın almaya ikna eden çekicilikte olmalıdır.

Ambalajın Grafik Tasarımı adeta ürünün dilidir; ürünün tüm özellikleriyle tüketiciye yansıması ve onunla temasını sağlayan en önemli unsurdur. Bu bilinçten hareketle, uzman kadromuz müşterilerimizin sınırsız hayal gücüne saygı duyarak görsel taleplerini karşılamaktadır. Ayrıca; yılların getirmiş olduğu tecrübe ile ürünün özelliklerine ve saklama koşullarına uygun olarak malzeme seçimini yapmakta ve kullanılan malzemeden en az fireyi elde etmeye çalışmaktayız.

Tasarımcılarımızın ÖNEMLİ ÖZELLİKLERİ Neler?
Grafik SS Ambalaj
 • Şekil ve uzay ilişkilerini görebilen,
 • Renk ve şekilleri en ince ayrıntıları ile algılayabilen,
 • Hayal gücü zengin,
 • Tasarımlarını çizgi yolu ile ifade edebilen,
 • Sosyal, psikolojik, sanatsal alanlara ilgili,
 • Yeniliklere açık, teknolojiyi yakından izleyen kimselerden oluşmaktadır.


 • Grafik SS Ambalaj
  Bazı
  Referanslarımız